Miejska Biblioteka

Publiczna w Piastowie

book
book

Plotka, czyli oparte na faktach

Tyt. oryg.: "Based on a true story, ".

Autor: Renzetti, Elizabeth
Augusta Price słynie w Anglii z serialowej roli ciapowatej kelnerki, ale też ze swoich publicznych wpadek po pijanemu. Obecnie nie ma pracy, żadnego kontaktu z synem, a na dodatek kończą jej się środki uspokajające. Zdołała jednak zaliczyć całkowicie niespodziewany sukces wydawniczy, publikując swoje wspomnienia (oparte na faktach... choć jedynie bardzo luźno).
Kiedy Augusta dowiaduje się od Frances Bleeker -

niezbyt przebojowej amerykańskiej dziennikarki prasy brukowej - że mężczyzna, z którym kiedyś łączył ją romans, napisał autobiografię, wpada w przerażenie. Obawia się, że jej życiowa historia zostanie obnażona jako stek kłamstw, którym w rzeczywistości jest. Wyrusza więc w podróż z Londynu do Kalifornii, by zemścić się na dawnym kochanku. Do pomocy angażuje niechętnie do całej wyprawy nastawioną Frances.
Plotka, czyli oparte na faktach to intrygująca przygoda dwóch całkowicie różnych kobiet, które podróżując od jednego pokoju hotelowego (i minibarku) do drugiego, zawierają zaskakującą przyjaźń. To dowcipna powieść o świecie celebrytów, mediach, prawdzie, kłamstwach i ich konsekwencjach, o fikcji - tej, którą wmawiamy sobie, i tej, którą opowiadamy innym.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Elizabeth Renzetti ; przełożyła Edyta Jaczewska.
Hasła:Powieść kanadyjska - 21 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Prószyński Media, 2015.
Opis fizyczny:259, [1] s. ; 20 cm.

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

MBP
ul. Warszawska 24

Sygnatura: 821-3 kan.
Numer inw.: 68410
Dostępność: wypożyczana na 30 dni

schowekzamów