Miejska Biblioteka

Publiczna w Piastowie

book
book

Łowca posagów

Tyt. oryg.: "Fortune hunter ".

Autor: Goodwin, Daisy
Piękna, wysportowana i inteligentna Sisi ma wszystko - z wyjątkiem szczęścia. Jest znudzona ogłupiającą etykietą na dworze Habsburgów i swoim znacznie starszym, sumiennym, lecz mało ekscytującym mężem, Franciszkiem Józefem. Musi wyrzec się prywatności, nieustannie towarzyszą jej damy dworu i służące. Sztywny rozkład dnia nie odpowiada przyzwyczajonej do swobody cesarzowej. Życia nie ułatwia

też despotyczna teściowa. Sisi, żeby zabić nudę i uciec od rutyny, często wsiada na jacht, na grzbiet konia albo do swojego prywatnego pociągu.
Na zaproszenie Korony Brytyjskiej przyjeżdża do Anglii na polowanie. Szuka tu wrażeń i znajduje je w osobie zawadiackiego kapitana Baya Middletona, jedynego człowieka w Europie, który jeździ na koniu lepiej niż ona. Młodszy od Sisi o dziesięć lat i zaręczony z bogatą i oddaną mu Charlotte Bay może stracić wszystko, zakochując się w kobiecie, która nigdy nie będzie należeć do niego. Ale Middleton i cesarzowa są jednakowo nierozważni, a ich wzajemny pociąg to siła, której nie da się powstrzymać.

Pełny namiętności i dramatyzmu Łowca posagów opowiada prawdziwą historię XIX-wiecznej Królowej Serc i kapitana kawalerii, historię o walce między miłością a obowiązkiem.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Daisy Goodwin ; przełożyła Nina Dzierżawska.
Hasła:Powieść angielska - 21 w.
Powieść biograficzna
Powieść historyczna
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2018.
Opis fizyczny:443, [5] s. ; 22 cm.
Uwagi:Tytuł oryginału: The fortune hunter.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

MBP
ul. Warszawska 24

Sygnatura: 821-3 ang.
Numer inw.: 73267
Dostępność: wypożyczana na 30 dni

Wypożyczona przez: 000202
do dnia: 2021-04-12
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

book